Currency

Král antioxidantů – Glutation

Antioxidant, o kterém si dnes budeme psát, byl do velké míry zkoumán, přesto většina z nás o něm nic neví.

Co je glutation

Glutation je hlavní vnitřní antioxidant. Naše tělo si glutation tvoří samo, avšak špatná kvalita potravin, znečištěné, toxické prostředí a stres nás o něj výrazně ochuzují. Je produkován v buňkách celého těla, ale jeho největší koncentrace je v játrech. Skládá se ze tří aminokyselin: glutaminu, glycinu a cysteinu. Glutation má svou specifickou vůni, za kterou vděčí sirnaté složce ve svém složení. Právě síra působí jako lapač nežádoucích látek nacházejících se v našem těle včetně volných radikálů, jedů a těžkých kovů. I lidské tělo při své metabolické činnosti tvoří volné radikály jako vedlejší produkty biochemických procesů. Volné radikály jsou velmi malé škodlivé částice. Tím, že jsou volné, chtějí se na něco navázat, a proto útočí na buňky, poškozují je. Časem se mohou v organizmu nahromadit a způsobovat tak vážné zdravotní problémy.

Lipozomálny Glutation Extra Plus 200 ml
Lipozomální Glutatión extra Plus 200 ml.

Účinky Glutationu

Výhody glutationu jsou obrovské, ale snad nejvíce opěvovaná a zároveň nejdůležitější je úloha detoxikace těla. Proč nejvíce opěvovaná? Protože detoxikace těla se stala v poslední době doslova „hitem“ pro všechny. A právem! Prostřednictvím detoxikace se tělo zbavuje škodlivých látek a toxinů, střevních parazitů a odkyseluje se organismus. Pročištění organizmu často přináší benefity ve formě posílení imunity, zlepšení kvality pleti, úpravy váhy a také zbavení se pocitu únavy.

Jak již bylo zmíněno výše, glutation má pro správné fungování našeho organismu obrovský význam a jeho suplementaci není třeba podceňovat. Podívejme se, na další účinky glutationu, které rozhodně stojí za povšimnutí.

Může zlepšit zdraví srdce

Glutation se svou schopností zabránit oxidaci tuku v lidském těle by mohl pomoci snížit výskyt infarktů a jiných srdečních nemocí. Onemocnění srdce jsou způsobena akumulací arteriálního plaku na vnitřních stěnách arteriálních tepen. Ve studii zveřejněné v New England Journal of Medicine vědci zjistili, že jedinci trpící srdečními nemocemi s nižším množstvím glutationu v krvi měli o 30% vyšší pravděpodobnost infarktu než lidé, kteří měli hladiny glutationu v optimálních hodnotách.

Snižuje oxidační stres

Oxidační stres nastává, když existuje nerovnováha mezi produkcí volných radikálů a schopností těla bojovat proti nim. Příliš vysoká hladina oxidačního stresu může být předzvěstí mnoha onemocnění. Patří mezi ně například cukrovka nebo rakovina. Na rozdíl od typické imunitní odpovědi, která se spustí, jakmile se v těle vyskytne problém, glutation je zodpovědný za prevenci, než k problému dojde.

Snižuje škodlivé účinky diabetu typu 2 a inzulínové rezistence

U cukrovky typu 2 suplementace glutationu usnadňuje léčbu tím, že pomáhá překonat inzulínovou rezistenci, zmírňuje záněty způsobené nadměrnou sekrecí inzulínu, zmírňuje oxidační zátěž a snižuje poškození nervů způsobené vysokou hladinou cukru v krvi.

Snižuje poškození buněk způsobené onemocněním jater

Buněčná smrt v játrech může být zhoršena nedostatkem antioxidantů, včetně glutationu. To může vést k onemocněním jater jak u těch, kteří užívají alkohol, tak u těch, kteří tak nečiní. Bylo prokázáno, že glutation zlepšuje hladinu bílkovin, enzymů a bilirubinu v krvi jedinců s chronickým onemocněním jater.

Napomáhá při hubnutí

Nyní potěším možná hlavně ty, kteří se snaží zhubnout. Nízké hladiny glutationu v těle mohou být spojeny s menším spalováním tuků a vyšší mírou ukládání tuku v těle.

Shrnutí

V tomto článku, jsme si vysvětlili, co to je Glutation a představili jsme si jeho příznivé účinky na zdraví. Z naší nabídky produktů vám doporučujeme vyzkoušet náš Lipozomální Glutation Extra Plus, v cenově výhodné sadě, který má narozdíl od ostatních Glutationů na trhu neutrální vůni i chuť.

Cenovo výhodný set Zdravé telo
Cenovo výhodný set Zdravé telo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.