Currency

Lipozomální vitamíny

Užíváte nějaké doplňky stravy? A zamýšleli jste se už někdy nad tím, jaké množství z nich dokáže vaše tělo opravdu využít?

Lipozomální forma vitamínů a minerálů stále nabírá na popularitě a podle některých odborníků jsou revolucí na trhu s výživovými doplňky, ale pojďme se společně podívat na to, v čem spočívá jejich výhoda.

Co jsou lipozomální vitamíny a minerály a proč jim dát přednost?

Vitamíny a minerály jsou obaleny do miniaturních-nanočásteček tuku, tedy do takzvaných lipozomů z lecitinu, který je tělu přirozený. Pokud bychom chtěli liposomy přiblížit co nejvíce, můžeme je popsat jako zdravou tukovou bublinku nebo dutý obal s tukovým zevnějškem, do kterého umíme skrýt vitamíny a minerály. Liposomy, díky svému tukovému zevnějšku chrání svůj obsah během celé cesty v organismu. Vitamíny a minerály tak zůstávají neporušené a tělo je na konci cesty dokáže využít naplno prostřednictvím přímého vstřebávání do krevního oběhu. Přirozeně se liposomy vyskytují například v mateřském mléce nebo kolostru, kde je dobré vstřebání klíčové.

Zdrojem lipozomů pro výrobu lipozomálních doplňků bývá nejčastěji slunečnicový lecitin, kterému se říká také „poklad ze slunečnice“.

Lecitin je mimořádně důležitá látka pro naše tělo. Přispívá ke správné funkci jater (pokud má naše tělo nedostatek lecitinu, tak játra mohou ztukovatět). Také zamezuje usazování cholesterolu v cévách a pomáhá ke správné látkové přeměně homocysteinu. Homocystein je aminokyselina, kterou má v krvi každý člověk a vzniká štěpením bílkovin. Její vysoká hladina poškozuje cévy, v důsledku čehož vzniká náhlá cévní příhoda, ischemická nemoc srdeční a zvyšuje se riziko kornatění tepen.

Vitamíny a minerály obalené v lipozomech dokáže naše tělo velmi jednoduše přijmout. Jejich vstřebatelnost je až 90%. To je možné díky tomu, že lipozomy se nenaruší procesem trávení při průchodu trávicím traktem. A to není všechno! Zatímco běžné doplňky následně vstupují do jater, kde jsou metabolizovány, a teprve potom do krevního oběhu, lipozomální vitamíny a minerály se vstřebávají prostřednictvím lymfatického systému a postupují přímo do krevního řečiště. Navíc pomáhají transportovat aktivní molekuly přímo do buněčných procesů, kde jsou zapotřebí opravdu ve velkém množství. Dokážou proniknout přes hematoencefalitickou bariéru, která ochraňuje mozek. Úkolem hematoencefalické bariéry je izolovat tkáň nervové soustavy od základního krevního toku, jímž se zásobuje celé tělo. Je ochranou proti bakteriím a toxinům, zároveň však kvůli ní do mozku obtížněji pronikají i běžná léčiva, vitamíny a minerály.

Hodně z vás také neví, že kromě problémů se vstřebatelností, mají běžné vitamíny i další nevýhodu a to, že přirozeně degradují, tedy rozkládají se.

Shrnutí výhod lipozomální technologie

V článku jsme se dozvěděli, co jsou lipozomální vitamíny a jaké mají výhody při vstřebávání oproti jiným vitaminům.

✓ Chrání vitamíny a minerály před degradací

✓ Umožňuje rychlejší a účinnější vstřebávání vitamínů a minerálů

✓ Zajišťuje vyšší hladinu látky v plazmě a lepší prostup látky dovnitř buněk

✓ Způsobí, že vitamíny a minerály jsou lépe tolerovány trávicí soustavou

Tedy chceme-li produkt, který naše tělo opravdu využije a nejsou to jen zbytečně vyhozené peníze, doporučujeme se orientovat na novou, moderní novinku na trhu. Podívejte se na naši nabídku lipozomálních vitamínů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.