Currency

Kanabinol CBN jako recept na nespavost

Mezi konopí a spánkem je složitý vztah, který věda teprve začíná objevovat. Kanabinol CBN má velmi podobné terapeutické účinky jako CBD, ale pokud jde o jeho použití jako pomocníka při špatném spánku, zdá se, že CBN je mnohem silnější sloučenina.

Proč je spánek pro nás tak důležitý?

Spánek je jedním z nejvíce podceňovaných zdrojů dobrého zdraví. Studie ukazují, že nedostatečný spánek má za následek nejen zdravotní problémy, jako je obezita, kognitivní a emoční poruchy, ale u dospělých vedou poruchy spánku k širokému spektru zdravotních problémů, jako je cukrovka, kardiovaskulární onemocnění, úzkost, deprese, předčasné stárnutí, alkoholismus a závislost na jiných návykových látkách. Během spánku dostávají naše buňky čas na zotavení a uzdravení z každého stresu, zranění a onemocnění.

Nespavost (insomnia) jeporucha spánku a patří mezi velmi časté zdravotní problémy současné populace. Příčin, proč nemůžete usnout je hned několik. Pokud jste vystaven velkému stresu, jako například, rozchod s přítelem, náročná zkouška, úmrtí v rodině, můžete trpět takzvanou přechodnou nespavostí. Bývá krátkodobá a většinou zmizí po odstranění stresové situace. Pokud stav, který způsobuje nespavost trvá dlouhodobě, může přejít do chronického stavu a způsobit vám nemalé komplikace, které byly zmíněny již výše.

Při dlouhodobém užívání prášků na spaní, se vytvářejí nezdravé návyky a také vyvolávají negativní vedlejší účinky. Vaše tělo si navíc vyvíjí psychickou závislost na sedativní drogy.

Kanabinol CBN v porovnání s jinými léčivy

Ukázalo se, že kanabinol CBN, který byl zpočátku považován za nežádoucí, vedlejší produkt špatně skladovaného konopí prokazuje slibné výhody při nespavosti.

Všechny titulky kolem CBN odkazují na jeho možné uklidňující účinky. Máme jen několik studií, ze kterých bychom mohli čerpat a žádná z nich nebyla provedena na lidech. Zdá se však, že výsledky poukazují na to, že CBN je srovnatelný s 5 až 10 mg diazepamu, běžného farmaceutického sedativa. V jiné studii na hlodavcích se také zjistilo, že CBN prodlužuje dobu spánku, ale jak se to všechno děje?

Naše tělo produkuje přirozeně kanabinoidy, které nazýváme endokanabinoidy. Ty se váží na kanabinoidní receptory endokanabinoidního systému našich buněk. Po aktivaci endokanabinoidní systém moduluje několik fyziologických reakcí, včetně spánku. Endokanabinoidní systém je tvořen dvěma hlavními receptory CB1 a CB2. Ukázalo se, že CBN se váže na receptor CB1, který je zodpovědný za spánek.

Zapomeňte na špatný spánek. Jedinečné spojení kanabinoidů CBN+CBD například ve výhodném balení Dokonalý relax vám pomůže zkvalitnit váš spánek. Mimo jiné má olej také protizánětlivé a sedativní účinky a také regenerační účinky na unavené svaly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.